пʼятниця, 28 серпня 2015 р.

28 серпня - празник Успення Пресвятої Богородиці


   Церковний рік не тільки багатий на різні Богородичні свята, він також ними починається і завершується. 
Відкриває його свято Різдво Пресвятої Богородиці, а завершує - її славне Успіння, що в наших літургійних книгах має таку величну назву: «Успіння Пресвятої славної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії». 


   Основу свята Успіння творять священна традиція Церкви від апостольських часів,апокрифічні книги, постійна віра Церкви та одностайна думка Святих Отців і Вчителів Церкви першого тисячоліття християнства.В Україні празник Успення Пресвятої Богородиці отримав особливе вшанування. Так головні монастирі-лаври Українських Церков — православні Києво-Печерська, Почаївська та греко-католицька Унівська присвячені цьому святу.

    З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. 

    Згідно з церковним переданням, в цей день апостоли полишили місця своєї проповіді та чудесним способом зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребення її тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Іконографічна традиція свята розповідає, що Богородиця віддала свою чисту душу в руки свого Сина і Господа Ісуса Христа, а в цей час з небес лунали звуки ангельських хорів.
    Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та сонм ангелів.
    Церковний переказ розповідає, що апостол Фома, який прибув із запізненням, засмутився, що не зміг бути біля Богородиці в останні хвилини її земного життя. Щоб він міг попрощатись з її тілом, апостоли відкотили надгробний камінь. Але на подив усіх всередині були тільки ризи Діви Марії. Її тіло, як і душа, було взяте Господом на Небо (в латинській традиції це свято звідси носить назву Внебовзяття Пречистої Діви).

Молитва перед іконою Успення Пресвятої Богородиці


   О, Діво Маріє, Мати наша, Отець Небесний зробив Тебе Храмом та інструментом Святого Духа, щоб, прийнявши від Тебе плоть, Предвічне Слово увійшло в світ і оселилося з нами.
   Ти, о Мати, завжди була для нас тією провідною зіркою, яка веде до дому Отця. Як колись в Кані Галилейській Ти говорила до наших праотців, так і нині Ти звертаєшся до нас зі словами: "Зробіть все, що Він вам скаже".Божий Притулок грішників, будь Господньою поміччю нам, недосконалим і немічним, Своїм Небесним Покровом бережи нас від зла, яке нам постійно загрожує. Скорботним втіха, як Мати, поможи нам, коли в нас вичерпується надія і сили для доброго християнського життя. Разом з нами випроси у Сина Свого хворим зцілення та благодать здоров'я душі і тіла для всіх слабких і страждаючих.Амінь.

субота, 22 серпня 2015 р.

Наші вітання!

Щиро вітаємо усіх відвідувачів нашого блогу зі святом!!!



Є пісень багато, не переспівати, Та у нас у всіх лиш одна земля, І єдина пісня, і єдина мати – Люба Україна, ластівка моя. Нехай пісня лине понад Україну Від Карпат зелених і до круч Дніпра, України діти, як весняні квіти, Тягнуться до сонця і добра.

пʼятниця, 21 серпня 2015 р.

До уваги користувачів бібліотеки!

   Літо добігає кінця: закінчується  час відпусток, мандрівок та нових знайомств. Але навіть якщо Ви ще у відпустці та нікуди не збираєтесь вирушати і хочете просто полежати на дивані чи посидіти у кріслі, споглядаючи вулицю та людей, книжка може стати Вашим найкращим компаньйоном.
   Фонди нашої  бібліотеки поповнились  новими цікавими виданнями. То ж не баріться, а поспішайте до нас!!! Книги чекають на Вас!



Ця книжка - виключно чоловіча п'єса з використанням характерної військової риторики, написана відомим українським співаком Андрієм Кузьменком (Кузьми), лідером групи "Скрябін". Книга "Я, Паштєт і Армія" - розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта (Сергія Павлова), який потрапив в армію із-за проблем з деканом в університеті, де Сергій був кандидатом біологічних наук. Книга проникнута армійськими буднями та гумором, який піднімає настрій кожному.



Це — літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін». До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи. Перша повість — «Я, "Побєда" і Берлін» — проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і, напевне, розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки «Побєда». на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість — «Місто, в якому не ходять гроші» — зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, — місті, з якого немає дороги назад…



Це особлива книга. Починаючи з жанру: не роман, не повість, не збірка оповідок – радше вправна реанімація найдавніших різновидів письма – сповіді, одкровення, притчі. Книгу цю можна читати з будь-якого місця, гортаючи сторінки як уперед, так і назад. Повертаючись і перечитуючи. І щоразу знаходячи щось сокровенне й нове. Бо всі ми голодні любов’ю. Нестачею її для себе і невмінням дати її іншим. А книга, либонь, і є тим хлібом, що почасти цей голод тамує.






Час, наданий кожній людині, не безкінечний. І все треба робити вчасно. Вероніка вирішила померти. Проте її вдалося врятувати, і дівчина опинилася у психіатричній клініці. Тут вона дізналася, що жити їй лишилося кілька днів. І дівчина зненацька відчула, що бажає жити!
Жити і кохати, радіти кожній миті, що має і сенс, і радість, і натхнення. Це її вибір. Лише тепер Вероніка навчилася цінувати кожну хвилину життя і насолоджуватися ним...




Як зазначає сама авторка, «Оленіада» писалася «трьома заходами». Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. 3 великим майбутнім. 3 людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли вперед... Йшли, йшли, йшли... Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав їх уперед, - з тими, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди недописане і дописати - в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду».



Саме такі книги та багато інших цікавинок чекають на Вас у нашій бібліотеці!!! Завітайте!!!

четвер, 20 серпня 2015 р.

Увага! Важлива інформація!!!

Відтепер можна підручники для школи просто завантажити!
Це не тільки сучасний тренд, це зручно, просто й економно!!!

http://mta.ua/stat/pidruchniki_dlya_shkoli…


середа, 19 серпня 2015 р.

Одне з 12 найбільших Християнських свят!

Сьогодні, 19 серпня - свято Преображення Господнього!

    У народному календарі християн Яблучний Спас - це один з перших свят врожаю, день, з якого, згідно з повір'ями, природа розгорталася до осені і зими.
    За Євангелієм, Ісус Христос разом зі своїми учнями Петром, Яковом та братом його Іоанном піднявся на вершину гори Фавор і почав молитися. Під час молитви його лице просяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. У блаженному сяйві Він здійнявся на небеса й почули його учні голос Всевишнього, який сповістив, що Ісус є намісником Бога на землі. Саме це і переконало їх у надприродній місії Христа. Звідси й назва свята - Преображення Господнє. Це свято церква також називає другим Богоявленням. Відзначають його з четвертого століття, коли цариця Єлена, мати імператора Костянтина Великого, побудувала на горі Фавор храм на спомин про велику подію.
    До особливостей свята-Яблучний Спас відноситься і те, що в цей день відбувається освячення плодів. В цей день в церкві святять фрукти, мед, хлібні колоски. Такі колосся і насіння зберігають до наступної сівби. Звичай освячувати плоди - древній. Підставою для встановлення звичаю освячувати плоди саме в цей день було те, що на сході (зокрема, в Греції) до цього часу достигають плоди, які приносили до храму для благословення і в знак подяки Богу за отримання цих плодів для харчування людини.
Святковою стравою Спаса є печені яблука. Верхівку з хвостиком відрізають, виймають середину з насінням, кладуть туди мед або цукор і запікають у печі. Готують пироги й штруделі з яблучною начинкою. За народним звичаєм, до цього свята не їли яблук.
    Прийнято вважати, що ночі після Яблучного Спаса стають холоднішими.
Свято Преображення Господнього належить до числа дванадесятих великих свят. У свято відбувається літургія, читаються парими, а також співається канон, в якому підкреслюється велич Преображення.
    Яблучний Спас ще називають зустріччю осені. Вважається, що це свято покликано нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як спомин про поснулих вічним сном предків, і лише потім самі їли.
     А ще говорили: «Прийшов Спас - пішло літо від нас», «Як прийде Спас, то комарам урветься бас, а як прийде Пречиста - забере їх нечиста».