четвер, 14 квітня 2016 р.

Семінар бібліотечних працівників!!!

  14 квітня в Стрийській центральній бібліотеці ім. М.Шашкевича відбувся семінар. Попри  похмуру дощову  погоду за вікном, читальна зала бібліотеки сяяла  сонячними посмішками присутніх, які зібралися в ній.  А це -  бібліотечні працівники усіх публічних бібліотек, шкіл та інших навчальних закладів міста.
Семінар на тему:"Бібліотеки міста - інформаційні платформи розвитку громади" підготувала та провела провідний методист Стрийської МЦБС Баранюк Валентина Анатолівна. Нею була продемонстрована мультимедійна презентація "Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України". 
 Цікаву мультимедійну презентацію про  роботу дитячої бібліотеки-філії №6 з використанням  ІТ- технологій  презентувала бібліотекар Гаргас Галина Василівна. А бібліотекар бібліотеки-філії №2 Матковська Надія Адольфівна показала презентацію на тему: "Просування електронних інформаційних послуг - основа іміджу бібліотеки". 
  Про зручність, переваги і значення для користувача електронної читанки  присутніх ознайомив бібліотекар інтернет-центру ЦДБ ім. В.Стефаника Олександр Олександрович Коган. 
    Завідуюча відділом абонементу центральної бібліотеки ім. М.Шашкевича Карівець Ганна Степанівна виступила з доповіддю про роботу абонементу  за проектом "Промінь надії"(співпраця з товариством сліпих).
  Гостею семінару була завідуюча науково-методичним відділом, координатор РТЦ ЛОУНБ Шматько Олена Василівна. Вона представила на огляд присутнім цікаву мультимедійну презентацію "Сучасна бібліотека: переформатування діяльності". А директору Стрийської МЦБС Яремко Людмилі Трохимівні вручила ПОДЯКУ за сумлінну багаторічну працю.
  Семінар був дуже цікавим, корисним для бібліотечних працівників. 

Баранюк В.А.

Гаргас Г.В.
Матковська Н.А.
Коган О.О.
Шматько О.В.


Представлені методичні рекомендації та узагальнюючі матеріали цілком успішно можна реалізувати у роботі бібліотек, що й взяли на озброєння присутні.

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

"Пісня, намальована Тарасом" англійською мовою!!!

    Бібліотека - центр громади, установа, де проходять різноманітні творчі заходи, що привертають увагу мешканців мікрорайону. 
    Днями до нашої книгозбірні завітали поважні гості: викладач - методист класу акторської майстерності , публіцист, драматург, поет, керівник театру -  студії "Подих Мельпомени" хорової школи "Щедрик" Лідія Іванівна Миськів зі своїми учнями та вчитель - методист англійської мови СЗШ №3 Олександра Михайлівна Якимів. 
    Для глядачів, що зібралися в читальній залі гості зробили справжнє свято - поставили театралізовану виставу за книгою Лідії Миськів "Пісня, намальована Тарасом". 
  Лідія Миськів - автор багатьох книг для дітей та юнацтва. "Пісня, намальована Тарасом" - одна з них. Її авторка присвятила своїм любим внучкам Софійці та Ксені. Побудована на переказах та легендах, що окреслюють моменти з дитинства Тараса Шевченка , книга привертає до себе читача різного віку: від найменшого до найстаршого. В ній переплетені будні сирітської долі з проблесками творчої праці майбутнього генія. 
Переклад до книги англійською мовою зробила Олександра Михайлівна Якимів.
    Так як 2016 рік проголошено Президентом України П. Порошенком  Роком англійської мови, глядачі мали можливість побачити саме англійську версію.
Присутні любувалися маленькими виконавцями, котрі майстерно грали свої ролі. Перевтілившись у головних героїв: малого Тараса Шевченка, Катерину, Оленку, Оксану, Ярину, Ярошка, Олексія, козака - характерника , вони були справжніми акторами. Кожний герой був у своєму образі неповторний. 
    На святі був присутній поважний меценат, співорганізатор усіх заходів, що проходять в бібліотеці - філії №3, голова ГО "Правда, Віра, Перемога" Ігор Богданович Брик. Він подякував автору за такий гарний, потрібний усім творчий доробок, побажав успіхів, натхнення та легкого пера. А юних артистів нагородив солодкими подарунками. 
Для бібліотеки Ігор  Брик подарував нові книги та портрети Івана Франка та Тараса Шевченка - роботи ручної різьби майстра Осипа Величка, які прикрасять стіни бібліотеки. 
    Захід пройшов цікаво, на одному диханні. Мандрівка в дитинство Т.Шевченка, відстанню в 200 років зігріла глядачів сонцесяйністю любові, що несе великий зміст душі безсмертного  пророка українського народу, який став ще більш потрібним кожному, зокрема, сьогодні! 



На фото: Олександра Якимів (зліва) та Лідія Миськів (справа)





У залі серед глядачів: Ігор  Брик

Світлини, зроблені під час вистави...
Фото на згадку...
Працівники бібліотеки Олена Марченко та
Оксана Котик з подарованими портретами