неділя, 11 грудня 2016 р.

Місце зустрічі - БІБЛІОТЕКА !


 За час свого існування людство пройшло шлях від задоволення елементарних потреб у їжі та житлі тисячі років тому до задоволення найрізноманітніших матеріальних та духовних потреб сьогодні. З-поміж багатьох засобів задоволення потреб можна виділити електроенергетику, яка дозволяє задовольняти потреби як промисловості та суспільства в цілому, так і окремо взятої людини зокрема.


Електроенергетика увійшла у наше життя порівняно недавно, але настільки органічно вписалася в нього, що сьогодні вже важко уявити нашу оселю без штучного освітлення, наше дозвілля без телевізора чи комп’ютера, а наш побут без холодильника чи праски. Використання всіх цих зручностей було б неможливим без електроенергії. Але хіба задумуємось ми над тим, як вона виробляється, чи відповідально ми її споживаємо, чи вистачить її на всіх у майбутньому та чи однаково споживають її в Україні та країнах Європи?

Відповіді на усі ці запитання можна було отримати у бібліотеці...
  9 грудня в бібліотеці-філії №3 Стрийської МЦБС було людно -  проводилась бесіда-діалог на тему: "Енергозбереженню - інформаційну підтримку!" До бібліотеки був запрошений п. Шмілик Олег Орестович - член агенції регіонального розвитку "Перспектива Стрийщини". Як досвічений кваліфікований спеціаліст в галузі енергетики п.Олег провів цікаву презентацію з питання енергозбереження, розповів присутнім про утеплення житла, теплові лічильники, ощадне освітлення, подав цікаву порівняльну інформацію по ененргозбереженню в Україні та в країнах Європи. 
 Цікава бесіда пройшла з користю для кожного присутнього, хто завітав до бібліотеки. Після завершення виступу користувачі  давали запитання і отримували на них змістовні відповіді. А також п.Олег вручив  усім рекламні флаєра енергетичного офісу агенції регіонального розвитку "Перспектива Стрийщини", де міститься корисна довідкова інформація для населення. 

 На завершення виступив Ігор Брик - голова міськрайонної організації партії "ВОЛЯ", який завітав до бібліотеки вже традиційно не з порожніми руками. Подарована  ікона Божої Матері (робота ручної різьби відомого майстра Осипа Величка) стане окрасою на стіні нашої книгозбірні.  
  В сучасному світі в умовах постійного зростання матеріальних і духовних потреб суспільства питання ефективного використання енергетичних ресурсів є надзвичайно актуальним. Ми маємо зрозуміти, що енергозбереження є єдиним вірним шляхом до виживання у майбутньому. Бо без ефективної стратегії енергозбереження на багаторічній основі ми не зможемо зробити нашу економіку конкурентноздатною, а наше з вами життя заможним та щасливим. 
   До Вашої уваги - короткий фотозвіт заходу!
Виступає Олег  Шмілик  




Ігор Брик 
В дарунок для книгозбірні - ікона!

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Добро повертається сторицею!



   На початку літа в бібліотеці-філії №3 , що по вул. 50-річчя УПА, 13 була оголошена акція "Подаруй книгу читальні Маріуполя". Ініціаторами створення української читальні в м. Маріуполь стала сім'я Яхвіних, які тимчасово були переселені до Стрия з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту на Сході України . А згодом, повернувшись до рідної домівки відкрили в своєму місті українську читальню. 

четвер, 29 вересня 2016 р.

Вітання з нагоди свята !!!


Шановні бібліотечні працівники!!!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!
Бажаємо процвітання Вашим бібліотекам, а Вам  - натхнення і плідних звершень, міцного здоров'я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благородної місії на користь рідної неньки України.

четвер, 25 серпня 2016 р.

До Дня Незалежності України!!!


День Незалежності України — державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня !
Виповнилося 25 років відколи здійснилась споконвічна мрія українців - бути господарями на своїй землі. Наша незалежність випробувана вогнем і мечем, загартована боротьбою наших предків. 
   Боротьба за волю і незалежність України продовжується. Саме за це найкращі сини і доньки сьогодні віддають своє життя у війні із російським агресором. Але ми віримо і впевнені у своїй перемозі над ворогом. 
Тож нехай всім нам не бракує сил, мудрості та працелюбності відстояти свою державу і зберегти незалежність для наших дітей та онуків.  
             З нагоди  25-ї річниці Незалежності України працівниками бібліотеки-філії №3 Стрийської МЦБС за сприяння партнерів бібліотеки: керівника районної організації партії "ВОЛЯ" Брика Ігора Богдановича та центру розвитку сім'ї "Теплі долоні" кер. п. Ірина  Яців проведено тематичний вечір "З Україною в серці". На захід було запрошено учасників Літньої школи лідерства та користувачів бібліотеки. 
     Присутнім розповіли про значення Дня Незалежності, про  шлях, який  пройшов український народ від Декларації про Державний суверенітет до проголошення незалежності держави.
      Приємним подарунком для бібліотеки стала чергова підбірка  літератури з історії України від Брика Ігора Богдановича.


 

     Нехай наші  серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та  порозуміння, а спільна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.  

Слава Україні!   Героям слава!

понеділок, 6 червня 2016 р.

Збір літератури для української читальні в Маріуполі!




 Серед усієї безлічі економічних, політичних, військових проблем, які змушена розв'язувати Україна, особливе місце посідають проблеми тих людей, які не з власної волі змушені були залишити свої домівки, часто зруйновані й розорені, залишити  роботу, що забезпечує нехай мінімальний, але стабільний рівень життя, і виїхати в нікуди. Навіть ті, хто має родичів і знайомих, спроможних і готових допомогти, не можуть розраховувати на нескінченно тривалу підтримку. Так чи інакше, треба вирішувати проблеми житла, працевлаштування, садка або школи для дітей, лікування для хворих і пристарілих. І найголовніше — більшість не має уявлення про своє майбутнє.

середа, 1 червня 2016 р.

31 травня - Всесвітній день без тютюну!!!

  

   Куріння тютюну відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. У деяких з них число курців на порядок вище, ніж кількість некурящих людей.

   31 травня — це привід для кожного курця хоча би на один день відмовитися від сигарет, оскільки останній день травня — це Всесвітній день без тютюну. Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов'язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров'я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров'ю куріння.

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Захід до Дня Європи в Україні!

    21 травня наша країна відзначила день Європи. 
Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.


   День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах: Македонії, Туреччині, Хорватії). Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів. 
Це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
   З нагоди такого поважного свята в бібліотеках міста проводились заходи до Дня Європи. 
Не обминула така подія і бібліотеку-філію №3 Стрийської МЦБС. Спільно з партнером бібліотеки - СЗШ №3 був проведений Інформаційний коктейль "На побачення з Європою", який провела завідувач бібліотеки-філії №3 Оксана Котик. Учнями 11-А класу під керівництвом педагога-організатора школи Блауцяк Христини Іванівни та вчителя правознавства Юрків Олени Богданівни був організований флешмоб "Україна - це Європа!"  Учні виконали креативний танець під  пісню Гайтани "Україно! Будьмо!"   Було цікаво та весело.
   
Танець учасників флешмобу
Зав. бібліотеки -філії №3 Оксана Котик

Проведення таких заходів в Україні зараз на часі. Ми переконані, що  наш народ з його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце, адже ми – єдина європейська родина.





четвер, 19 травня 2016 р.

До Дня вишиванки


Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій...


День вишиванки — це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, школу чи садочок.
19 травня — це не постійна дата свята, бо постійною є третій четвер травня.
  Це свято не закріплюється за однією датою, аби вона
якогось року не припала на вихідний день. Адже суть саме 
у тому, щоб одягнути вишиванку всім містом, всім селом, аби показати свою єдність і солідарність з усім своїм народом.
Але вишиванка — це не просто красивий святковий одяг, а й важлива частина культури нашого народу. Недарма про неї складено чимало пісень та віршів. Як і відомі на увесь світ елементи петриківських орнаментів, кожен візерунок у вишиванці має свою символіку та значення. Окрім петриківського розпису, візерунки українських вишиванок нагадують орнаменти, яким був прикрашений посуд періоду неоліту та трипільської культури, знайдений на території нашої країни.

  Кожен регіон має свої традиції використання кольорів та візерунків. Традиційні українські вишивані сорочки прикрашалися і геометричними орнаментами, і рослинними малюнками і зображеннями тварин. Але вишивальниця неодмінно вкладала у оздоблення сорочки частинку свої душі, побажання щасливої долі.


Тому стався до своєї вишиванки з повагою!
Ось так святкувало день вишиванки наше місто Стрий!!!

четвер, 14 квітня 2016 р.

Семінар бібліотечних працівників!!!

  14 квітня в Стрийській центральній бібліотеці ім. М.Шашкевича відбувся семінар. Попри  похмуру дощову  погоду за вікном, читальна зала бібліотеки сяяла  сонячними посмішками присутніх, які зібралися в ній.  А це -  бібліотечні працівники усіх публічних бібліотек, шкіл та інших навчальних закладів міста.
Семінар на тему:"Бібліотеки міста - інформаційні платформи розвитку громади" підготувала та провела провідний методист Стрийської МЦБС Баранюк Валентина Анатолівна. Нею була продемонстрована мультимедійна презентація "Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України". 
 Цікаву мультимедійну презентацію про  роботу дитячої бібліотеки-філії №6 з використанням  ІТ- технологій  презентувала бібліотекар Гаргас Галина Василівна. А бібліотекар бібліотеки-філії №2 Матковська Надія Адольфівна показала презентацію на тему: "Просування електронних інформаційних послуг - основа іміджу бібліотеки". 
  Про зручність, переваги і значення для користувача електронної читанки  присутніх ознайомив бібліотекар інтернет-центру ЦДБ ім. В.Стефаника Олександр Олександрович Коган. 
    Завідуюча відділом абонементу центральної бібліотеки ім. М.Шашкевича Карівець Ганна Степанівна виступила з доповіддю про роботу абонементу  за проектом "Промінь надії"(співпраця з товариством сліпих).
  Гостею семінару була завідуюча науково-методичним відділом, координатор РТЦ ЛОУНБ Шматько Олена Василівна. Вона представила на огляд присутнім цікаву мультимедійну презентацію "Сучасна бібліотека: переформатування діяльності". А директору Стрийської МЦБС Яремко Людмилі Трохимівні вручила ПОДЯКУ за сумлінну багаторічну працю.
  Семінар був дуже цікавим, корисним для бібліотечних працівників. 

Баранюк В.А.

Гаргас Г.В.
Матковська Н.А.
Коган О.О.
Шматько О.В.


Представлені методичні рекомендації та узагальнюючі матеріали цілком успішно можна реалізувати у роботі бібліотек, що й взяли на озброєння присутні.

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

"Пісня, намальована Тарасом" англійською мовою!!!

    Бібліотека - центр громади, установа, де проходять різноманітні творчі заходи, що привертають увагу мешканців мікрорайону. 
    Днями до нашої книгозбірні завітали поважні гості: викладач - методист класу акторської майстерності , публіцист, драматург, поет, керівник театру -  студії "Подих Мельпомени" хорової школи "Щедрик" Лідія Іванівна Миськів зі своїми учнями та вчитель - методист англійської мови СЗШ №3 Олександра Михайлівна Якимів. 
    Для глядачів, що зібралися в читальній залі гості зробили справжнє свято - поставили театралізовану виставу за книгою Лідії Миськів "Пісня, намальована Тарасом". 
  Лідія Миськів - автор багатьох книг для дітей та юнацтва. "Пісня, намальована Тарасом" - одна з них. Її авторка присвятила своїм любим внучкам Софійці та Ксені. Побудована на переказах та легендах, що окреслюють моменти з дитинства Тараса Шевченка , книга привертає до себе читача різного віку: від найменшого до найстаршого. В ній переплетені будні сирітської долі з проблесками творчої праці майбутнього генія. 
Переклад до книги англійською мовою зробила Олександра Михайлівна Якимів.
    Так як 2016 рік проголошено Президентом України П. Порошенком  Роком англійської мови, глядачі мали можливість побачити саме англійську версію.
Присутні любувалися маленькими виконавцями, котрі майстерно грали свої ролі. Перевтілившись у головних героїв: малого Тараса Шевченка, Катерину, Оленку, Оксану, Ярину, Ярошка, Олексія, козака - характерника , вони були справжніми акторами. Кожний герой був у своєму образі неповторний. 
    На святі був присутній поважний меценат, співорганізатор усіх заходів, що проходять в бібліотеці - філії №3, голова ГО "Правда, Віра, Перемога" Ігор Богданович Брик. Він подякував автору за такий гарний, потрібний усім творчий доробок, побажав успіхів, натхнення та легкого пера. А юних артистів нагородив солодкими подарунками. 
Для бібліотеки Ігор  Брик подарував нові книги та портрети Івана Франка та Тараса Шевченка - роботи ручної різьби майстра Осипа Величка, які прикрасять стіни бібліотеки. 
    Захід пройшов цікаво, на одному диханні. Мандрівка в дитинство Т.Шевченка, відстанню в 200 років зігріла глядачів сонцесяйністю любові, що несе великий зміст душі безсмертного  пророка українського народу, який став ще більш потрібним кожному, зокрема, сьогодні! 



На фото: Олександра Якимів (зліва) та Лідія Миськів (справа)





У залі серед глядачів: Ігор  Брик

Світлини, зроблені під час вистави...
Фото на згадку...
Працівники бібліотеки Олена Марченко та
Оксана Котик з подарованими портретами

середа, 16 березня 2016 р.

До 145 - річчя від дня народження!

"Світло безсмертя Лесі Українки"

Як умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень,
У стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений,
Горітиме удень.



   На хвилях місцевого радіо "Голос Стрия"  проведено поетичний радіожурнал на честь  великої поетеси Лесі Українки. 
   У студії звукозапису - завідувач бібліотеки - філії №3 Оксана Котик та учениця СЗШ №10 Ксенія Зозуляк.

понеділок, 22 лютого 2016 р.

До дня Героїв Небесної Сотні




Небесна сотня – безневинна жертва…

Бандитам не сховатись за хрестом
Отим хрестом, де їхня совість мертва
Зрікається і серцем і чолом…
У прощену неділю впала долу,
Простіть нас браття, миленькі, простіть…
За Україну – зранену і голу…

За Вас не впала і за Вас стоїть!
20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни. 
До дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці - філії №3 проведено Годину патріотизму "Допоки  в грудях б'ється серце". Оформлено книжкову виставку, присвячену Героям Небесної Сотні - стриянам: Андрію Корчаку, Юрію Дяковському, Павлу Ковалю.






   Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали  найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили. Долюбили за них, пісень за них доспівали...



                                   А сотню вже зустріли небеса…
                                 Летіли легкою, хоч майдан ридав.
                                 І з кров’ю перемішана сльоза
                                 А батько сина ще не відпускав..!

Слава Україні! Героям Слава!!!

середа, 17 лютого 2016 р.

До річниці виводу військ з Афганістану!

    


Сучасне завжди знаходиться в дорозі з минулого в майбутнє. Це доводить подія 27-річної давнини, яка, за словами самих воїнів-афганців, перегукується з війною, що триває на Сході України. 
Через Афганську війну  пройшли близько 160 тисяч українців (це кожен четвертий радянський військовик в Афганістані), з них 269 – вихідці зі Стрийщини, зокрема 5 офіцерів, 18 прапорщиків, 32 сержанти та 24 солдати. 10 наших краян не повернулися до рідних домівок…
У 2008 році в Стрию урочисто відкрито пам’ятник «Синам Стрийщини, які не повернулися з Афганської війни». Автор монумента – член Національної Спілки художників, заслужений діяч мистецтв України Василь Ярич. Саме тут щороку, у день виводу військ з Афганістану збирається громадськість міста та району, воїни-афганці, їхні побратими, небайдужі городяни, щоб віддати данину шани полеглим на чужині нашим землякам. 
Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою»  новітньої історії.

АФГАНІСТАН…У брежнєвську добу «агонії розвинутого соціалізму» в наш лексикон чорним тавром впеклося це, як постріл із-за рогу, слово. Для тисяч українських родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя.
Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганістану синів України. Вони б були добрими майстрами, вчителями, лікарями, юристами, науковцями… Але чужа війна відібрала у них таку можливість... Не повернулися вони додому…
 Посивілі жінки у чорних хустинах… Скільки ж їх? Скільки сліз? Хіба можна висловити словами материнське горе?! Цинкова труна, свіжа могила, фотографія у чорній рамці… Вічний біль. Вічна скорбота. Не заростає стежка до могил афганців, спогади про них живуть у пам’яті людей.
За майже 10 років бойових дій, на цвинтарях України з’явилося понад  три тисячі свіжих могил з юними обличчями на фотографіях.
Навіть на могильних плитах довго забороняли писати справжню причину загибелі, байдуже посилаючись на інтернаціональний обов’язок, від чого вмить посивілим батькам було вдвічі важче.
Закінчилась війна. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам’ять.
       17 лютого в бібліотеці-філії №3 Стрийської МЦБС до річниці виведення військ з Афганістану проведено урок мужності "Афганістан - мій біль, моя пекуча пам'ять". В затишній читальній залі зібралися усі небайдужі,  щоб віддати данину шани полеглим на чужині нашим землякам. На захід запросили секретаря Стрийської спілки ветеранів Афганістану   Романа Кіндратишина та його бойового побратима  Ігора Кравця. Вони  розповіли про Афганську війну, яка  їм  закарбувалася настільки, що деколи є відчуття, ніби тільки недавно повернулися з чужини, де змушені були виконувати так званий  інтернаціональний обов’язок.   Роман Кіндратишин - відомий Стрийський письменник, дипломант регіонального конкурсу авторської поезії "Моя Україна" (Стрий, 2000р.).
Автор книги поезій  "Пророслі тернами" (Стрий, "Щедрик", 2005р.)  В його творчому доробку  книга про події в Афганістані "Карпати - Гіндукуш". У ній  щоденник – повість, оповідання, новели, поезія, нариси, спогади, есеї, роздуми, фото. Її доповнюють розповіді про афганців Стрийщини. 
     Незабаром вийде у світ третя книга автора.
  Слово мав співорганізатор заходу, голова ГО "Правда. Віра. Перемога" Ігор Брик, який  звернувся до присутніх з словами подяки за пам'ять про цю страшну війну, а ветеранам - афганцям та їх бойовим побратимам  вручив подарункові сертифікати. 
    Хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.
     Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. Але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками з залізними зірочками та піснями, які увірвалися в наше життя фронтовим вітром.
Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців.

Світлини під час заходу...

Ігор Кравець та Роман Кіндратишин 















Ведучі  Олена Марченко
   та Оксана  Котик














       



Виступає Ігор  Брик

На завершення фото на пам'ять!