Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай
прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у
майбутньому. Зичимо вам міцного здоров'я, успіхів, справжнього щастя,
удачі і благополуччя! Бажаю гарного настрою і любові, нехай у вашому житті
панують гармонія та вдача!
“Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає”,
- сказав Януш Корчак.
І це насправді так. Інтерес до читання значною мірою
залежить від ставлення до книги в сім’ї.
Традиції спільного читання батьків і дітей благодатно впливають на всю родину, передбачає зміцнення духовних зв’язків сім’ї. Ось чому важливо правильно
організувати сімейне читання, спрямувати
його так, щоб дитина не розгубилася у книжковому морі, щоб спілкування з
книгами стало звичним, і, що найважливіше, - приємним та улюбленим заняттям.
Про чудові традиції сімейного читання, про місце книги в родині, про значення духовних книг для сім’ї – говорили в бібліотеці-філії №3
Стрийської МЦБС.
Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.
Бібліотека-філія №3 Стрийської МЦБС отримала книжкові новинки на будь-який смак: романи, детективи, фентезі. А також книги галузевого складу: історія, філософія, психологія, медицина.
Просимо завітати до нас, а працівники бібліотеки допоможуть підібрати для Вас щось цікавеньке.
Проведіть довгий зимовий вечір у компанії з хорошою книгою!
Ніщо так не приносить радість, як річ, створена своїми руками. І, правда, різні саморобки не тільки наповнюють життя яскравими фарбами, але й мають свою унікальність і якусь родзинку. І вже точно про таку річ забути не можливо.
В бібліотеці-філії №3 Стрийської МЦБС пройшов цікавий майстер-клас під назвою "Яскравий світ на дотик" (підтримка та розвиток творчих здібностей). Бібліотека підтримує тісну співпрацю з своїми партнерами, серед яких: філія Центру творчості дітей та юнацтва та СЗШ №3 ім.І.Франка.
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, який об’єднав дві доленосні події в історії нашої країни — Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Мета свята — не тільки вшанувати патріотизм і мужність українців, які не побоялися стати на захист демократії, а й розповісти наступним поколінням про те, як люди боролися за свої права та національну гордість.
В бібліотеці - філії №3 Стрийської МЦБС хвилиною мовчання вшанували пам'ять про героїв Небесної Сотні та революції Гідності , оформили книжкову виставку - панораму
"Україна - держава Свободи і Гідності"
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!
Сьогодні ми хочемо воскресити в пам'яті одну із сторінок нашої історії проголошення 1 листопада 1918 р. ЗУНР та її збройних сил УГА,зародком яких були УСС.
Важкий і тернистий шлях пройшла Україна, гірка доля впала на плечі українського народу. Протягом багатьох століть нашу землю терзали татари і монголи, шведи і німці, австро-угорські та польські війська, червона російська чума. Але український народ знаходив у собі сили і знову вставав з колін, все робив для того, щоб звучала солов’їна українська мова, задушевна пісня, була воля і незалежність.
Пацівники бібліотеки-філії №3 на місцевому радіомовленні "Голос Стрия" записали радіожурнал
Книги — добрі і розумні порадники. Недарма кращі з них дістали назву «вічні супутники»: кожне нове покоління відкриває їх для себе і повертається до них протягом життя, а вони знов і знов допомагають відкривати світ. І тільки ті, хто проводить свій вільний час із книгою в руках, здобувають справжню насолоду від спілкування з улюбленими героями твору.
19 вересня можна вважати Днем народження «Смайлика».В цей день Скотт Фалман, будучи професором Університету Карнегі-Меллона, запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів, які слідують один за іншим: двокрапка, дефіс, закриваюча дужка. Це нововведення отримало просту назву «смайл» (з англ. "Посмішка") і знайшло широке застосування в комп'ютерній сфері — особливо в інтернеті і соціальних мережах.
Фонди бібліотеки-філії №3 Стрийської МЦБС ПОПОВНИЛИСЬ НОВИМИ ВИДАННЯМИ. ЦЕ ХУДОЖНІ ТВОРИ ВІТЧИЗНЯНОГО ТА СВІТОВОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ЖИТТЯ. Усі видання виключно українською мовою вже є на полицях і чекають свого читача.
У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь колихає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.
Мати, мама, матуся, неня — такими високими словами величаємо жінку — матір. Скільки спогадів і тепла таїть у собі це магічне слово. Цим словом ми називаємо найдорожчу, найдобрішу, найкращу, наймилішу нам людину.
Свято українське Великоднє
Вишию на білім полотні,
Все візьму для цього і сьогодні
Розкажу на нім про світлі дні...
Незабаром на всіх чекає найсвітліший в році день – Великдень! І кожна господиня намагається приготуватися до нього заздалегідь: хтось шукає нові цікаві рецепти пасочки, хтось вигадує незвичайні способи декору кошика, але всі без виключення вишивають великодні рушники.
З давніх-давен рушник вважався одним з етнічних символів української землі. Йому надавалося не лише традиційно-побутове значення – він відігравав також важливу роль в християнстві. Існує думка, що хліб, як символ Бога, потребував шанобливого ставлення, тому його ніколи не клали на «голу», не покриту рушником поверхню. Саме тому вишитими рушниками вкривали також і паски, несучи їх до церкви на освячення.Так як рушник до Великодня приурочений до конкретної події, то й символи на ньому зображують відповідні: паски, крашанки, гілочки верби, ангелики, хрести і церкви, написи «Христос воскрес!» та «Воістину воскрес!»
Сьогодні бібліотеки України – на стадії трансформації від тихих, сірих книгозбірень минулого, у яких завжди мала панувати тиша, до бібліотек майбутнього, які є сучасними інформаційно-культурними центрами, платформами для генерації та реалізації нових ідей на користь громади.
Обожнюємо ті моменти, коли новий користувач приходить лише за книгою, а коли дізнається про весь спектр бібліотечних послуг, широко округлює очі від здивування, і на наступний день приводить друзів. Саме завдяки таким враженням людей і змінюється система.
9 березня - День народження Т.Г.Шевченка - українського поета, художника, мислителя.
Тарас Шевченко - символ чесності, правди і
безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта
гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і
гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба
за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою
мільйонів.
Вчора виповнилося б 85 років українському релігійному діячу, кардиналу Любомиру Гузару. Він народився 26 лютого 1933 року у Львові. З 2001 по 2011 рік був патріархом-предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви.
"Наше минуле та сучасне вчить нас, що ми - можемо, а якщо можемо, то повинні збудувати рідну хату, в якій будемо щасливими мешканцями"
Їх називали Небесною Сотнею - українців, які 4 роки тому загинули у Києві на Майдані, вулицях Інститутській та Грушевського. Гинули за честь, за волю, за право бути народом - джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
З 5 по 9 січня 2018 року в СЗШ №3 м.Стрия гостювали діти зі Сходу України, а саме: учні школи №37 м. Маріуполь в рамках акції "Схід і Захід разом колядують". Акція розпочалась з ініціативи волонтерки зі Сходу Лілії Яхвіної, яка з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту на Сході України разом з своєю сім'єю була тимчасово переселена до м. Стрий, а згодом, повернувшись до рідної домівки, стала ініціатором відкриття в Маріуполі української читальні.