Стрийської МЦБС продовжують працювати у рамках Всеукраїнського тижня
права.
Всеукраїнський тиждень
права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня
правової освіти та правової культури громадян, створення сильної демократичної
та правової держави та спрямований на утвердження в Україні поваги до найвищих
цінностей, які охороняються правом.
З 9-13 грудня включно в українських школах проводяться тематичні уроки до Всеукраїнського тижня права.
На допомогу популяризації природничих знань, питань трудового виховання та проблем екології працівники бібліотеки-філії №3 Стрийської МЦБС завітали до партнерів - СЗШ №3 .
Цей день історичний для України. Рівно шість років тому, українці об'єднались та повстали проти злочинної влади і скинули її! Але наш ворог страшний і так просто не здається.
9 листопада українська громада відзначає велике
духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує
багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців.
Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий
обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої
держави.
Кожен по-своєму переживає осінь: хтось бачить лише дощі, похмуре небо, напівголі дерева, а хтось бачить осінь натхненною, яскравою, трохи прохолодною, й від цього трохи ніжною. Осінь має свій настрій, свої відтінки і, звісно ж, свої книжки. Теплі книжки.В цю прекрасну пору року бібліотечні працівники святкують своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек.
З Днем Незалежності, Вітаю Україно! Вставай! Борися до кінця! За мирне, світле, чисте небо, Та вільне краще майбуття!. Не забуваймо тих Героїв, Котрі пішли у Небеса, Тих, що рятують Україну, ціною власного життя!
24 травня українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської писемності й культури.
Свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.
Писанка – абсолютно унікальний витвір
народного мистецтва. Її дарували на знак побажання краси, сили, врожаю,
застосовували як запобігання від стихійного лиха, грому , пожежі, від переляку.
Не плачте, сиві матері, Ви народили нам героїв. Лютневий вітер на зорі усе загоїть. все загоїть.
Не плачте, сірі небеса, Але не дайте нам померти! Холодна дощова сльоза не зможе стерти, все зітерти.
Сьогодні переживаємо трагічні та водночас великі дні. У цей час ми пізнаємо нашу державу, владу та власний народ, зараз народжується наше майбутнє.
На знак глибокої вдячності відвазі, силі духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини,європейське майбутнє України, проводимо в своїх містах заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.
У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об'єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.